Dlaczego nie powinieneś fotografować w deszczu?
Ponieważ...

1. Nie ma wystarczająco dużo światła i zdjęcia nie wyjdą!
2. Zmokniesz, zmarzniesz i na pewno rozchorujesz się!!
3. W najlepszym wypadku twój aparat przestanie działać!!!

* A może ponieważ otrzymasz niesamowite ujęcia?

Jeśli tylko nie obawiasz się zaryzykować, powinieneś udać się na zdjęcia właśnie kiedy pada!

W jaki sposób robić zdjęcia w deszczu?

1. Przede wszystkim zaopatrz się w wodoodporna odzież, np. ubrania do turystyki górskiej. W ten sposób unikniesz przemoknięcia oraz trudne warunki atmosferyczne nie będą Cię rozpraszać. Pamiętaj również aby zabrać parasol, którym będziesz osłaniać aparat. Zwykła plastikowa torba też może się przydać.

2. Ponieważ w deszczowe dni jest mniej światła, powinieneś wydłużyć czas naświetlania zdjęć oraz wspomóc się większym ISO jeśli wydłużenie czasu jest niewystarczające. W ten sposób unikniesz konieczności używania lampy błyskowej!

3. Jeśli chcesz otrzymać naturalne kolory, ustaw balans bieli na pochmurny dzień. Możesz także wspomóc się białą kartką, aby otrzymać idealne ustawienia.

4. Kiedy będziesz miał wszystko gotowe, pamiętaj aby osłaniać aparat parasolem. Resztę sprzętu wrzuć do plastikowej torby dla dodatkowej ochrony.

Co fotografować w deszczu?

Czy nie widzisz tych niesamowitych chmur?
Odbić światła na mokrym podłożu?
Kropel wody spadających z liści?

Puść wodzę fantazji i uchwyć wszystko, co znajdujesz inspirującym!

I uwierz, światło w czasie deszczowej pogody jest idealne do robienia zdjęć! Możesz to sprawdzić na fotografiach poniżej:

Udostępnij na

 

Deszczowe Zdjęcie - Bicentenario

 

Deszczowe Zdjęcie - Parasol

 

Deszczowe Zdjęcie - Niñito

 

Deszczowe Zdjęcie - Niñito

 

Deszczowe Zdjęcie - Niñito

 

Deszczowe Zdjęcie - Niñito

 

Pies widoczny na zdjęciach jest typową rasą dla Ekwadoru.
Są to psy niewielkich rozmiarów jednakże bardzo mądre.

 

Mimo wysokiego płotu w ogrodzie, tym razem Niñito' wi udało się uciec. Ten pies nie lubi zostawać sam w domu. Może boi się samotności... albo ma mentalność psa ulicznego. W każdym bądź razie przeskoczył przez ogrodzenie i wytropił mnie aż do parku Bicentenario, który się mieści w stolicy Ekwadoru, Quito. Kiedyś był tam port lotniczy. Jednakże od kilku lat jest już nieużywany, ponieważ zostało wybudowane nowe lotnisko z dala od miasta. Teraz służy jako park do rekreacji i uprawiania sportów, jednakże nadaje się również do robienia zdjęć!

A skoro miałam psa ze sobą, postanowiłam skorzystać z okazji i zrobić mu kilka zdjęć. Było to dość trudne zadanie, albowiem Niñito nie zna żadnej dyscypliny! Jest jak rozpuszczone dziecko, które robi co mu się rzewnie podoba...

 

Deszczowe Zdjęcie - Niñito

 

Jednakże zmagania były warte trudu, gdyż właśnie te zdjęcia stały się najlepszymi ujęciami z sesji!

Niñito kontynuował swoje ucieczki. Dlatego też postanowiłam zabierać go z sobą za każdym razem, kiedy wybierałam się do parku trenować. W ten sposób staliśmy się przyjaciółmi...


Udostepnij na

 

Deszczowe Zdjęcie - Cotopaxi