Dlaczego nie
w pełnym Słońcu?
3 Rady na Udane Portrety w Południe

Mówili Ci, że się nie da... To musi być możliwe!

Zazwyczaj fotografuję ludzi z rana lub wieczorami, kiedy to słońce jest łagodniejsze dzięki czemu kolory są cieplejsze a rysy twarzy bardziej miękkie.

Jednakże nie ma złego światło dla fotografii!
Czasem po prostu musisz być trochę bardziej kreatywny...

Podczas ostatniej sesji z Andreą przez przypadek byłyśmy zmuszone fotografować w samo południe. A że sesja odbyła się w Quito, na szerokości równikowej, możesz wyobrazić sobie jak ostre było słońce!

A więc jak fotografować ludzi w pełnym słońcu?

Sprawdź poniższe 3 rady
wraz z niesamowitymi portretami Andrei!


1. Schowaj się w cieniu!

Dokładnie tak, nie potrzebujesz pełnego słońca aby otrzymać ciekawe portrety... Z powodzeniem możesz wykorzystać odbicia światła od ulic, ziemi, czy roślin! Właściwie jest to najprostsza rzecz jaką możesz zrobić. A jeśli użyjesz światło efektywnie, nie będziesz musiał męczyć się z cieniami na twarzy, zmarszczkami, czy niedoskonałościami cery!

2. Wykorzystaj ostre południowe światło jako kontrast.

W tym przypadku musisz schować się w pełnym cieniu i użyć odbicia słoneczne jako kontrastowe tło dla Twoich portretów. Twarz modelki będzie ciemna, co pomoże to stworzyć efekt tajemniczości, oraz zamaskuje wszystkie zmarszczki!

3. Poproś modelkę aby spojrzała w górę

Jeśli lubisz fotografować w pełnym słońcu - nie ma żadnych przeciwwskazań aby to robić dalej! Obserwuj cienie na twarzy I pokieruj modelkę aby otrzymać najlepszy kąt dla portretu... Poprawnie użyte światło będzie naturalnym makijażem! Być może będziesz musiał poprosić ją by spojrzała w górę, aby uniknąć pojawienia się cieni pod oczami... Jednakże pamiętaj, słowa są zazwyczaj wystarczającym środkiem przekazu!


* Możesz również się wspomóc blendą lub lampą błyskową... Jednakże zazwyczaj używam jedynie światła zastanego na miejscu! Fotografowanie w ten sposów będzie większym wyzwaniem i zmusi Cię do kreatywnego myślenia. Poza tym nie będziesz musiał dźwigać tony dodatkowego sprzętu!

Udostepnij na

 

Południowy Portret - Półcień

 

Południowy Portret - Półcień

 

Południowy Portret  - Pełne Słońce

 

Południowy Portret -  Pełne Słońce

 

Południowy Portret - Półcień

 

Południowy Portret - Pełny Cień

 

 

Portrety Andrei są częścią naszego projektu fotograficznego  Odcienie Duszy [Street-Glam].
Zostały wykonane na starówce w Quito, stolicy Ekwadoru.

 

Projekt zawiera serię artystycznych portretów w środowisku miejskim ukazujących relację pomiędzy ludźmi a miastami, w których żyjemy. Tym razem, kiedy zaczęliśmy fotografować dochodziła 12, słońce operowało pod kątem prostym, a więc postanowiliśmy się gdzieś schować!

Wpierw odwiedziliśmy Muzeum Miejskie, które mieści się na skrzyżowaniu ulic: García Moreno i Rocafuerte w Centrum Quito. Jest to wyjątkowo bezpieczne miejsce do fotografowania, gdyż ochrona pilnuje budynku. Zastane światło było łagodniejsze, a odbicia od kamieni uwidoczniły rysy twarzy Andrei, co jest widoczne na pierwszych dwóch zdjęciach. Ponadto zabytkowe kolumny stworzyły ciekawe architektoniczne tło... wpasowujące się w koncept projektu.

Następnie udaliśmy się do jednej z Kawiarenek w pobliżu. W środku panował półmrok. Wykonaliśmy parę ujęć przy oknie, co stworzyło ciekawy kontrast pomiędzy modelką w cieniu a rozświetlonym tłem. W ten sposób otrzymaliśmy efekt tajemniczości...

Na końcu wykonaliśmy ujęcia na placu San Francisco wśrółd gołębi oraz w hotelu Casa Gangotena. Tym razem pracowaliśmy w pełnym słońcu, a w okół była masa ludzi! Jednakże, szczegółowe kadrowanie pozwoliło wyeliminować ludzi z tła, a odpowiedni kąt padania promieni słonecznych stworzył naturalny makijaż ponownie uwidaczniając rysy twarzy Andrei!

A więc wszystkie pomysły dały imponujące efekty !


Południowy Portret - Półcień w Miejskim Muzeum

Czy masz więcej sposobów na portretowanie w pełnym słońcu?

Podziel się nimi na naszym Facebooku !


Udostepnij na

 

Południowy Portret  - Pełne Słońce w Hotelu Casa Gangotena