Cordada Libertad

Cordada Libertad
Projekt Wysokogórski
Kobiece Ekspedycje

"Cordada Libertad" poszukuje liberalności w sportach związanych ze wspinaczką, ze szczególnym nastawieniem na kobiecą część środowiska wysokogórskiego.

Obecnie, nawet w XXI wieku, alpinizm wciąż jest zdominowany przez mężczyzn. Chcemy przedefiniować wartości niezbędne do uprawiania tego sportu.

Będziemy zdobywać szczyty bez pomocy męskich liderów, aby udowodnić, iż bycie kobietą jest siłą.

Chcemy promować wspinaczkę wysokogórską wśród kobiet i motywować je do treningów. Albowiem, bycie kobietą, stawia wiele wyzwań, szczególnie jeśli mówimy o sile fizycznej. Wierzymy, iż przez trening będziemy w stanie zbudować siłę i wytrzymałość potrzebną do uprawiania alpinizmu.

Naszym celem jest stworzenie silnego kobiecego zespołu, który będzie zdobywał góry wysokie bez pomocy męskich przewodników i liderów.

Udostepnij na


Cordada Libertad

 

Cordada Libertad

 

Cordada Libertad

 

Cordada Libertad

 

"Corada Liberdad" ma na koncie udane podejścia na Illiniza Sur (5,263 m), Antisana (5,703 m), Cayambe (5,790 m), Cotopaxi (5,897 m) i Chimborazo (6,268 m) w Ekwadorze.
Lider zespołu: Marianna Tarczynska.

Obecnie w roku 2020 i 2021 naszym celem jest trenowanie dziewczyn aby były niezależne w górach. Projekt "Cordada Libertad" to nie tylko kobiece wejścia w górach wysokich. Chcemy stworzyć nowych kobiecych liderów. Pracujemy razem, aby przekazac naszą wiedzę nowemu pokoleniu alpinistów.


Obecnie szukamy możliwości wspinania się w Peru, Chile, Boliwii i Argentynie. Możesz skontaktować się z nami wysyłając maila na:
cordada-libertad@marianna-photography.com

Cordada Libertad Logo

 

Podoba Ci się projekt Cordada Libertad ?
Udostępnij ten post.


             Udostepnij na


Cordada Libertad Image